گناهکار آسمان همراه مازندران هواشناسی

گناهکار: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران آسمان صاف آسمان نیمه ابری کاهش دما

گت بلاگز اخبار اجتماعی اجرای طرح بازگشایی مدارس از 25 شهریورتا 10 مهر ، تدوین شیوه‌نامه جهت اردوهای دانش‌آموزی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به فوت دانش‌آموزان هرمزگانی از ارائه پیشنهاد جهت تدوین شیوه‌نامه تازه جهت اردوهای دانش آموزی خبر داد. 

اجرای طرح بازگشایی مدارس از 25 شهریورتا 10 مهر ، تدوین شیوه‌نامه جهت اردوهای دانش‌آموزی

تدوین شیوه نامه جهت اردوهای دانش آموزی/اجرای طرح بازگشایی مدارس از 25 شهریورتا 10 مهر

عبارات مهم : راننده

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به فوت دانش آموزان هرمزگانی از ارائه پیشنهاد جهت تدوین شیوه نامه تازه جهت اردوهای دانش آموزی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در نشست خبری که صبحگاه امروز در شهرک آزمایش پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد با اشاره به اتفاق رخ داده جهت اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی اظهارکرد: ابتدا این اتفاق را به خانواده دانش آموزان تسلیت عرض می کنم. در این اتفاق هفت دانش آموز، یک مربی و یک کمک راننده جان خود را از دست دادند.

اجرای طرح بازگشایی مدارس از 25 شهریورتا 10 مهر ، تدوین شیوه‌نامه جهت اردوهای دانش‌آموزی

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید شیوه های جدیدی را جهت اعزام دانش آموزان برنامه ریزی کند، گفت: ما جهت راهیان نور نیز چنین اقداماتی را انجام دادیم و پیشنهاد می دهیم که آموزش و پرورش با هماهنگی پلیس و دیگر دستگاه های مرتبط شیوه نامه اردوهای دانش آموزی را تدوین کند تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به سوالی راجع به اینکه آیا می توان جهت اردوهای دانش آموزی ممنوعیت تردد شبانه را اعمال کرد یا خیر؟ گفت: این عنوان نیازمند شیوه نامه ای است که آموزش و پرورش باید تدوین کند و البته چنین موضوعی را می توان مد نظر قرار داد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به فوت دانش‌آموزان هرمزگانی از ارائه پیشنهاد جهت تدوین شیوه‌نامه تازه جهت اردوهای دانش آموزی خبر داد. 

مهری با اشاره به بررسی کارشناسان پلیس راه از علت وقوع این حادثه، افزود: بررسی کارشناسان نشان می دهد که بی توجهی راننده به مسیر برابر به علت خستگی و خواب آلودگی وی باعث واژگونی این اتوبوس شده است است.

رئیس پلیس راهور ناجا راجع به اینکه گفته می شود راننده ادعا کرده خواب آلود نبوده هست، تصریح کرد: اطلاعات این اتوبوس در سامانه سپهتن ثبت شده است است حتی تصاویری وجود دارد که نشان می دهد راننده در حین رانندگی خواب آلود بوده هست؛ البته مسئولان قضایی در حال تحقیق راجع به این عنوان هستند.

مهری تصریح کرد: برابر بررسی های ما اتوبوس مذکور کمک راننده داشته، سرعتش مجاز بوده و مسئله فنی نداشته است.

اجرای طرح بازگشایی مدارس از 25 شهریورتا 10 مهر ، تدوین شیوه‌نامه جهت اردوهای دانش‌آموزی

وی در ادامه یادآور شد: اگر بنا باشد که آموزش و پرورش شیوه نامه ای در این خصوص اجرا کند پلیس نیز به آن عمل می کند ولی در حال حاضر ممنوعیت جهت تردد شبانه خودروها وجود ندارد.

آخرین اوضاع پرنده های ضرب و شتم مأموران راهور

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به فوت دانش‌آموزان هرمزگانی از ارائه پیشنهاد جهت تدوین شیوه‌نامه تازه جهت اردوهای دانش آموزی خبر داد. 

مهری در پاسخ به پرسش ایسنا راجع به آخر پرونده های ضرب و شتم مأموران راهور در همدان و فرودگاه مهرآباد که به وسیله یکی از مسئولان دولتی و یک نماینده مجلس رخ داده بود گفت: پرونده ضرب و شتم مأمور راهور در همدان در حال صدور رأی نهایی هست. در رابطه با پرونده فرودگاه مهرآباد و نماینده استان کردستان نیز این عنوان از طریق مجلس و مراجع قضایی و همچنین نماینده حقوقی ناجا در حال پیگیری است و مراحل قانونی و قضایی آن جهت برخورد با نماینده خاطی در دست اقدام است.

وی راجع به اینکه گفته می شود ریاست مجلس خواهان رضایت پلیس در این پرونده بوده هست، گفت: تا زمانی که رأی نهایی صادر نشود نمی توان چیزی را به طور دقیق و قطعی اعلام کرد. ولی آنچه که مشخص است این است که مامور ما از سوی این نماینده مجلس مورد ضرب و شتم و توهین واقع شده است و امیدواریم که قوه قضاییه سریعتر به آن پیگیری کند.

اجرای طرح بازگشایی مدارس از 25 شهریورتا 10 مهر ، تدوین شیوه‌نامه جهت اردوهای دانش‌آموزی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به آمار تصادفات رانندگی در سال 84 اعلام کرد: از سال 84 تا کنون علی رغم زیاد کردن تعداد خودروها و تعداد گواهینامه های صادر شده است روند کاهشی در تعداد جان باختگان حوادث رانندگی را داشتیم. به طوریکه تعداد جان باختگان از حدود 27 هزار نفر در سال 84 به 16 هزار نفر در سال 95 کم کردن یافت که یکی از عوامل مهم و اساسی در کم کردن تلفات حوادث رانندگی، کنترل واکنش‌ها رانندگان است.

طرح ترافیکی خاص پلیس جهت روزهای باقیمانده از طرح تابستانه

وی با بیان اینکه تابستان پر ترددترین فصل سال و شهریور ماه پر ترددترین و متاسفانه پر تصادف ترین ماه سال هست، گفت: با توجه به اینکه به روزهای نهایی تابستان نزدیک می شویم و با توجه به اهمیت شهریور ماه در روزهای باقیمانده از طرح تابستانه، طرح ترافیکی خاص پلیس در این ایام آینده نگری شده است و 4800 نفر تا ابتدای مهرماه به کمک ماموران راهور آمده اند و علاوه بر آن از دیگر یگان ها و بخش های انتظامی نیز ماموران به کمک پلیس راهور آمده اند.

وی عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیر مجاز را از عوامل مهم در وقوع تصادفات رانندگی اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه تابستان فصل گرمی هست، خستگی و خواب آلودگی رانندگان نیز عامل مهمی در وقوع تصادفات است.

وی با بیان اینکه امسال 33 درصد تصادفات به علت عدم توجه به جلو بوده است ادامه داد: مسئله سرعت نیز عنوان مهمی هست، 18 درصد تصادفات ما در شهریور ماه سال گذشته در پی سرعت غیر مجاز بوده است و 16 درصد تصادفات نیز در شهریور ماه پارسال به علت انحراف به چپ در بزرگراه های دو طرفه بوده است.

مهری با تاکید بر اینکه پلیس به طور جدی بر تخلفات رانندگی نظارت دارد، گفت: در صورتی که راننده ای مرتکب دو تخلف اتفاق ساز همزمان شود وسیله نقلیه اش تا 72 ساعت توقیف می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به آمارهای طرح تابستانه امسال تا کنون ادامه داد: آمارهای ما تا کنون نشان می دهد که جان باختگان حوادث رانندگی طی این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد کم کردن داشته هست. البته در تیرماه با توجه به اینکه پارسال با ماه مبارک رمضان مقارن شده است بود امسال سفرها زیاد کردن داشته و تعداد تصادفات و جان باختگان نیز نسبت به سال قبل زیاد کردن داشته است.

وی با بیان اینکه تا آخر سال 95 دو میلیون دستگاه خودروی سواری به تعداد خودروهای کشور اضافه شده است هست، گفت: در پنج ماهه امسال نیز 769 هزار وسیله نقلیه به تناوب ترافیکی کشور اضافه شده است است و طبیعی است که هرچه تعداد خودروها و ترددها زیاد کردن پیدا کند خطر تصادفات زیاد می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به عنوان بستن کمربندایمنی اشاره کرد و ادامه داد: بیش از 90 درصد رانندگان از کمربند ایمنی استفاده می کنند ولی باید فرهنگسازی راجع به استفاده سرنشینان عقب از کمربند نیز انجام شود که وسایط حمل و نقل عمومی نیز موظف شده است اند تا هم راننده از کمربند استفاده کند و هم سرنشینان کمربند ایمنی خود را ببندند.

اجرای طرح بازگشایی مدارس از 25 شهریورتا 10 مهر

وی با اشارهه طرح بازگشایی مدارس اظهار کرد: این طرح از 25 شهریور ماه شروع شده است و تا دهم مهرماه اجرایی می شود و نشانه از آن ارتقاء نظم و انضباط و ایمنی تردد دانش آموزان هست. دستورالعمل های خاص بازگشایی مدارس نیز ابلاغ شده است و ان شاء الله با همکاری شهرداری ها، وزارت راه و … و همچنین ابلاغ وزارت کشور تمامی فعالیت های عمرانی که باعث ایجاد گره ترافیکی شود در این تاریخ ممنوع است.

مهری با اشاره به سرویس های مدارس نیز گفت: کنترل سرویس مدارس نیز هم از نظر فنی و هم از نظر مهارت راننده بررسی شده است و پلیس حتما با متخلفان برخورد خواهد کرد.

به گفته مهری تهیه امکانات و تجهیزات پلیس مدرسه نیز فراهم شده است است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصویب قانون هوای پاک اظهار کرد: قانون هوای پاک به تصویب رسیده و مدیر جمهوری نیز آن را ابلاغ کرده اند که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد و پلیس نیز به وظایفی که در این خصوص دارد عمل خواهد کرد.

وی همچنین از تصویب پیشنهاد پلیس جهت حمایت از معلولان و افراد دارای ویلچر در دولت خبر داد و گفت: آئین نامه این عنوان تصویب شده است و بر اساس آن معلولانی که از ویلچر استفاده می کنند عابر پیاده محسوب می شوند و تمامی قوانین باید در مورد آنان رعایت شود.

عصای سفید به منزله تابلوی ایست

وی همچنین اضافه کرد: در آئین نامه حمایت از معلولان جهت رفاه حال روشندلان، عصای سفید جهت عبور از عرض خیابان به منزله تابلوی ایست بوده و رانندگان تمام وسایل نقلیه با دیدن عصای سفید موظفند که در خیابان توقف کرده تا فرد روشندل از خیابان عبور کند.

وی در ادامه از پیشرفت طرح پلیس یاران نوجوان نیز خبر داد و گفت: آموزش های خاص ای جهت ارتقاء این فرهنگ ترافیکی آینده نگری کرده ایم و از نظر ما مناسب ترین وقت جهت آموزش دوران تحصیل است.

وی در پاسخ پرسش خبرنگاری راجع به پیش فروش پراید و اینکه اعلام شده است این آخرین مرحله از پیش فروش این ماشین است و آیا پلیس چنین خودرویی را شماره گذاری می کند گفت: برابر قانون و مقررات تعیین استاندارد خودروها بر عهده وزارت صنعت، معدن تجارت و شرکت ملی استاندارد است و اگر تاییدیه ها از سوی این شرکت ها صادر شود ما نقشی نداریم؛ ولی در مورد خودرویی که اشاره کردید باید بگویم که این ماشین 27 درصد جان باختگان حوادث را به خود تخصیص داده شده است داده و امیدواریم که شاهد ارتقاء استانداردها در آن باشیم.

به گفته مهری بر اساس آمارهای رسمی روزانه 42.5 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند. به عبارت دیگر می توان اینطور مقایسه کرد که هر هفته به تعداد جان باختگان سقوط یک هواپیمای بوئینگ با 300 مسافر، در بزرگراه ها تلفات داریم.

مهری راجع به اسقاط موتورسیکلت ها نیز گفت: عمر بافایده موتورسیکلت در کلانشهرها هشت سال و در سایر شهرها 10 سال هست. در حال حاضر بین 500 تا 700 هزار موتورسیکلت در پارکینگ های ما موجود است که در این خصوص با دستور قضایی بخشی از این وسایل در اختیار ستاد اجرایی حضرت امام قرار می گیرد.

وی ادامه داد: طبق برنامه ششم توسعه باید به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه، تلفات 30 درصد کم کردن یابد که این عنوان در کمیسیون ایمنی راه ها و دیگر دستگاه ها و نهادهای مربوطه در حال بررسی است و ما جلسات متعددی جهت برنامه ریزی در این خصوص داشته ایم.

مهری در بخش دیگری از سخنانش از زیاد کردن تعداد دوربین های ثبت تخلفات خبر داد و گفت: تا آخر سال 1397 باید بیش از 1800 دستگاه دوربین در بزرگراه ها راه اندازی شود که تا کنون بیش از 1200 دستگاه آن به بهره برداری رسیده است.

مهری با بیان اینکه حدود 72 درصد از جان باختگان حوادث رانندگی در امسال مربوط به تصادفات برون شهری بوده هست، ادامه داد: استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن در 34 هزار کیلومتر در بزرگراه های شریانی کشور می تواند در کم کردن این آمار موثر باشد. این دوربین ها می تواند اقدام به ثبت تخلف سرعت غیرمجاز کنند.

اعلام تعداد رانندگان پرخطر

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه در سال گذشته 1200 وسیله نقلیه در تصادفات فوتی حضور داشتند که حدود نیمی از آنان مقصر نبودند، تصریح کرد: حدود 30 درصد نیز با خودرویی دیگر روبرو نبوده و به علت خستگی واژگون شده است یا با شیء ثابت برخورد کرده اند. بنابراین می توان گفت که در مجموع تعداد رانندگان پرخطر حدود 3000 نفر است در حالیکه ما بیش از 20 میلیون خودرو، 11.5 میلیون موتورسیکلت و 27 میلیون گواهینامه فعال داریم ولی همین تعداد اندک پرسشها زیادی را جهت شهروندان ایجاد می کنند.

تقدیر مدیر راهور ناجا از قالیباف

مهری در پاسخ به سوالی راجع به تعاملات پلیس با تیم مدیریت شهری تازه پایتخت کشور عزیزمان ایران از قالیباف تقدیر کرد و گفت: تقدیر می کنیم از دکتر قالیباف که هماهنگی و توجه خاص ای به امور ترافیکی داشته و طرح های متنوعی را در سطح پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ اجرا کرد. اتصال بزرگراه ها و رینگ های ارتباطی در این دوره انجام گرفت. همچنین اجرای مکانیزه طرح ترافیک و زوج و فرد و استفاده از دوربین های ثبت تخلف نیز در این دوره بود که ما امیدواریم در دوره مدیریت شهری تازه نیز هماهنگی ها و تعاملات ادامه داشته و برنامه های خوبی نیز انجام شود.

وی در پاسخ به سوالی راجع به اعتراض رانندگان نسبت به ثبت تخلفات گفت: شهروندان باید به پلیس +10 مراجعه کرده و تخلفشان را مشخص کنند. این عنوان بررسی شده است و به واحد پیگیری ارجاع می شود و اگر حق با آنها باشد تخلفشان بخشیده خواهد شد.

واژه های کلیدی: راننده | رانندگی | تصادفات | رانندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog