گناهکار آسمان همراه مازندران هواشناسی

گناهکار: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران آسمان صاف آسمان نیمه ابری کاهش دما

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی درمان نوعی صرع با سم عنکبوت

یافته های مطالعه تازه محققان استرالیایی نشان می دهد یک نوع پروتئین در سم عنکبوت می تواند در ترکیب و ساخت داروی موثر جهت درمان نوعی جدی و نادر از بیماری صرع کمک

درمان نوعی صرع با سم عنکبوت

درمان نوعی صرع با سم عنکبوت

عبارات مهم : محققان

یافته های مطالعه تازه محققان استرالیایی نشان می دهد یک نوع پروتئین در سم عنکبوت می تواند در ترکیب و ساخت داروی موثر جهت درمان نوعی جدی و نادر از بیماری صرع کمک کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پزشکی مدیکال نیوز تودی، سندروم دراوه/ Dravet syndrome نوعی شدید از بیماری صرع است که به طور معمول در 12 ماه اول زندگی بروز می کند. حملات صرعی که گاه زیاد کردن دما و نورهای شدید موجب آن می شود، از علائم این بیماری به شمار می آید. کودکان مبتلا به آن همچنین با تاخیر در رشد، اختلالات خواب و گفتار روبرو هستند.

این بیماری در برابر داروهای موجود مقاوم است و کودکان مبتلا به آن معمولا بزرگسالی و میانسالی را تجربه نمی کنند.

درمان نوعی صرع با سم عنکبوت

اخیرا گروهی از محققان دانشگاه کوئینزلند و موسسه سلامت روان و عصب شناسی فلوری استرالیا به سرپرستی پروفسور گلن کینگ مطالعه ای را روی استفاده دارویی از انواع متفاوت سموم شروع کردند که در روند آن، آزمایشگاه محققان به محلی جهت نگهداری گسترده ترین مجموعه سموم حیوانی در دنیا تبدیل شد.

پروفسور کینگ می گوید: حدود 80 درصد از موارد مبتلا شدن به این سندروم در کودکان مربوط به جهش در یک ژن به نام اس سی ان 1 هست، هنگامی که عملکرد این ژن مختل شود کانال های سدیم در مغز که فعالیت های مغز را تنظیم می کند به درستی عمل نمی کنند.

یافته های مطالعه تازه محققان استرالیایی نشان می دهد یک نوع پروتئین در سم عنکبوت می تواند در ترکیب و ساخت داروی موثر جهت درمان نوعی جدی و نادر از بیماری صرع کمک

جهش ژنی در این ژن، موجب عوض کردن در نوعی از سلول های عصبی مغز می شود و فعالیت عصبی آنها وابسته به سلول های عصبی کم کردن می یابد و در این صورت مغز در برابر جنبش پذیری بیش از حد مستعدتر می شود که خود حملات زیاد را در پی می آورد.

محققان تاثیر پپتیدهای ( نوعی پلیمر بسپار کوچک که از به هم پیوستن اسیدهای آمینه با ترتیب مشخصی و با پیوند پپتیدی تشکیل شده است ) سم عنکبوت را بر یک مدل حیوانی موش مبتلا به این بیماری بررسی کرده اند.

به گفته پروفسور کینگ در این مطالعه پپتید ناشی از سم عنکبوت توانست کانال های مدنظر را نشانه قرار دهد و عملکرد عصب های مغز را اصلاح بخشیده و میزان حملات را کم کردن دهد.

درمان نوعی صرع با سم عنکبوت

واژه های کلیدی: محققان | بیماری | عنکبوت | مطالعه | کودکان | مبتلا شدن | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog