گناهکار آسمان همراه مازندران هواشناسی

گناهکار: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران آسمان صاف آسمان نیمه ابری کاهش دما

گت بلاگز بوشهر مدارس نفت،گاز و پتروشیمی در استان بوشهر تاسیس شود

امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به وجود ظرفیت عظیم صنایع نفتی در استان بوشهر ایجاد مدارس نفت، گاز و پتروشیمی در این استان در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

مدارس نفت،گاز و پتروشیمی در استان بوشهر تاسیس شود

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست مسئولان مجتمع گاز پارس جنوبی با قدردانی از تلاش های مسئولان پارس جنوبی و با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه انرژی های فسیلی و اتمی در کشور پیشتاز است اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه ذخائر گاز از ظرفیت عظیمی برخوردار است به گونه ای که 8 درصد گاز دنیا در حوزه جغرافیایی استان بوشهر استقرار دارد که این استان را به عنوان یکی از مناطق مهم دنیا معرفی کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه پیشرفت های قابل توجهی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد شده است تصریح کرد: پیشرفت های حوزه صنعت نفت در کشور قابل توجه است ولی تا رسیدن به جایگاه ایده آل فاصله بسیاری وجود دارد.

عبارات مهم : بوشهر

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در کم کردن هدر رفت گاز و خاموش شدن فلرهای پارس جنوبی پیشرفت های خوبی شده است افزود: در تولید قطعات صنایع گازی، آموزش منابع انسانی توانمند و اجرای طرح های فرهنگی اجتماعی قدم های موثری برداشته شده است است.
صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به کم کردن وابستگی تامین قطعات پالایشگاه های گازی تصریح کرد: با ایجاد پارک های علم و فناوری و بانک اطلاعاتی ابزار و امکانات مورد نیاز و حمایت از شرکت ها و مراکز دانش بنیان زمینه تولید این محصولات و قطعات در کشور تولید شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با اشاره به وجود جوانان نخبه و توانمند در کشور عزیزمان ایران اسلامی افزود: با توجه به توانایی جوانان نخبه و هوشمند، با ساماندهی این افراد در شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری و اعتماد به آنان می توان در تولید این قطعات و محصولات بدست جوانان تحول ایجاد کرد.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر راه اندازی بانک اطلاعات قطعات پالایشگاه های گازی گفت: نوسازی سیستم های پالایشگاهی باید در دستور کار قراربگیرد تا زمینه زیاد کردن تولید و استحصال و بهره وری در صنایع گازی فراهم شود.
صفایی بوشهری با اشاره به ضرورت توجه خاص به آموزش و مهارت افزایی در رشته های متفاوت گازی و پتروشیمی تاکید کرد:با توجه به وجود ظرفیت عظیم صنایع نفتی در استان بوشهر ایجاد مدارس نفت، گاز و پتروشیمی در این استان در اولویت برنامه ها قرار بگیرد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مدارس حوزه نیروگاه اتمی در بوشهر تاسیس شده است است افزود: در این مدارس دانش آموزان از ابتدا با صنایع مرتبط در استان بوشهر آشنا می شوند و با آموزش فوق العاده ، زمینه پذیرش دانش آموزان در دانشگاه های مرتبط با صنایع مستقر در استان فراهم و باعث جذب آنان در مراکز صنعتی این استان می شود.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر توسعه صنایع پایین دستی خاطر نشان کرد: با توجه به وجود مواد اولیه و خام مورد نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان بوشهر باید امکانات مورد نیاز جهت ایجاد صنایع کوچک سریع بازده پتروشیمی در قالب تعاونی ها ایجاد شود.
صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به پیوست فرهنگی در صنایع عظیم و بزرگ از جمله صنایع مستقر در پارس جنوبی گفت: طبق قانون صنایع بزرگ که دارای آلایندگی هستند باید دارای پیوست فرهنگی باشند تا به مناطق پیرامونی آن صدمه و خسارت وارد نشود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به جذب نیروهای بومی استان بوشهر در صنایع مستقر در پارس جنوبی تصریح کرد: مصوبه 50 درصدی استخدام نیروهای بومی استان بوشهر در صنایع نفت و گاز در منطقه پارس جنوبی اجرایی شود.
انتهای خبر /پ

واژه های کلیدی: بوشهر | قطعات | پتروشیمی | استان بوشهر | استان بوشهر | مدارس نفت و گاز | امام جمعه بوشهر | پتروشیمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog